Společnost ABS Jets podpořila českou leteckou expedici do Karibiku

17.5.2016 — Společnost ABS Jets, celosvětově uznávaný lídr v oblasti business aviation, pravidelně podporuje různé letecké akce a hraje významnou roli v rozvoji soukromého letectví. V nedávné době ABS Jets poskytlo podporu expedici do Karibiku, na kterou se vydali letec a publicista Jiří Pruša společně s filmovým režisérem Petrem Nikolaevem.

ABS Jets působí na trhu již od roku 2004 a nabízí široké portfolio služeb v oboru soukromé přepravy business jety. Má základy v Praze i Bratislavě a zaměstnává přes 200 pilotů, brokerů a pracovníků handlingu a dalších vysoce kvalifikovaných odborníků. Investuje do rozvoje letectví, a to nejen členstvím v profesních leteckých asociacích, ale i podporou konkrétních projektů. V březnu tohoto roku ABS Jets podpořilo expedici Jiřího Pruši a Petra Nikolaeva.

Pruša a Nikolaev se vydali na cestu dlouhou 10 000 km a trvající 50 letových hodin a pravidelně publikovali online fotografie a příspěvky o tom, jak cesta probíhá. Jejich cílem bylo nafotit ostrovy v Karibském moři, Bahamy i pobřeží jižní Floridy a Miami. Z těchto míst doposud nebyly vytvořeny profesionálně připravené letecké dokumenty, a tak je expedice v tomto směru průlomová. „Jsme rádi, že jsme se mohli podílet na tak zajímavé projektu. Pomáhali jsme jak v přípravné fázi – při plánování letu, tak v samotném průběhu expedice, kdy byli naši pracovníci 24 hodin denně k dispozici jako podpora dispečinkového týmu,“ upřesnil Ján Králik, ředitel pozemního provozu, v čem konkrétně spočívala spolupráce.

Zdaleka se ale nejedná o první zapojení ABS Jets do akce takového typu. V loňském roce dispečeři společnosti pomáhali s přeletem slavného letounu Lockheed 10A Electra poznávací značky OK-CTB (N241M) (tzv. Baťovy Electry) přes Atlantský oceán. „Účast na takových událostech samozřejmě vyžaduje mnoho práce a příprav, ale celému našemu dispečerskému týmu přináší zkušenosti k nezaplacení. Co se týče přeletu Baťovy Elektry, stojí za zmínku také unikátní air-to air záběry, které jsme pořídili z doprovodného stroje Cessna Citation CJ4, v němž se nacházel realizační tým,“ uvedl generální ředitel ABS Jets Vladimír Peták.

ABS Jets je také partnerem akce Flying 4 people, která se bude konat od 20. do 22. května v pražském Karlíně v Aerohouse a přinese návštěvníkům setkání se zástupci firem a leteckými osobnostmi i řadu přednášek, výstav a zajímavých fotografií. Jedním z přednášejících bude rovněž Jiří Pruša.